Простими словами про виробництво взуття великого розміру 1 частина.
У цій статті ми розповімо вам про те, як роблять взуття великих розмірів. Ми даємо коротку інформацію про стопу, колодку і взуття великого розміру. Як розкроюють матеріали на деталі взуття. Ми говоримо про вимоги до матеріалів, які особливості є у кожного виду матеріалу. Ми розбираємо питання складання та визначення якості готового взуття великого розміру.
Просто про складне: історія взуття великих розмірів
Взуття - це не просто модний аксесуар, це важлива частина нашого життя, яка захищає наші ноги від зовнішніх впливів. Початок використання взуття відноситься до давніх часів, коли люди використовували примітивні матеріали і методи для створення взуття.
Перші кроки
На початку взуття робили з одного шматка матеріалу, який обертали навколо стопи і кріпили в одному або двох місцях. Першими матеріалами були кора дерева, перев'язана ликом або будь-якою кучерявою рослиною. Пізніше взуття стали робити зі шматка шкури або з тієї ж кори дерева, але вже шляхом переплетення волокон - за принципом виготовлення постолів.
Взуття стародавніх єгиптян
Одним із найдавніших зразків взуття, які дійшли до нас, є взуття єгиптян, які жили за 1500 років до нашої ери. Це були сандалі, зроблені з пальмового листя та шкіри. Вони відрізнялися від сучасних сандалій тим, що підошва на стопі трималася не за допомогою спеціальної заготовки, а за допомогою ременів, що перепліталися на нозі (Фото 1).
Фото 1: Шкіряне Взуття єгиптян, які жили за 1500 років до нашої ери. Джерело: https://www.livescience.com/27416-ancient-shoes-of-egypt.html
Еволюція взуття
З плином часу взуття стало вдосконалюватися. Жителі лісів, які займалися полюванням, віддавали перевагу взуттю, яке покривало всю ногу і захищало її від пошкоджень зверху. Жителі рівнини більше потребували легкого взуття, яке захищало головним чином опорну частину стопи.
Взуття як символ статусу
Цікаво те, що панівні класи часто винаходили взуття, яке було важко носити. У XV столітті було модним взуття з дуже довгими шкарпетками. Ці шкарпетки для підтримки потребували спеціального пристосування. Звідси походить вислів "жити на велику ногу".
Взуттєва промисловість
З розвитком технологій і появою нових матеріалів техніка виготовлення взуття значно змінилася. Нині в сучасній взуттєвій промисловості використовують до 1000 різних типів взуттєвих машин.
Технологічний прорив у взуттєвій промисловості
Відкриття способів перетворення сирої шкури на шкіру стало ключовим моментом, який кардинально змінив техніку виготовлення взуття.
Роль машин у взуттєвій справі
Важливу роль у розвитку взуттєвої справи зіграв винахід машин. Поява швейних машин у взуттєвому виробництві в 1855 році призвела до значного підвищення продуктивності праці та до істотної зміни конструкцій заготовки й низу взуття;
Сучасне виробництво взуття великих розмірів
Современный процесс производства обуви состоит из большого количества разнообразных операций: раскроя кожи, резины, текстиля и других материалов; обработки выкроенных деталей; сборки деталей верхнего кроя в заготовку и сборки заготовки с деталями низа в готовую обувь.
Развитие обувной промышленности происходит благодаря повышению технического уровня производства.
Усе, що ви хотіли знати про взуття великих розмірів
Взуття - це не просто предмет гардероба. Це те, що супроводжує нас щодня, допомагає нам почуватися комфортно і впевнено. Давайте розберемося, які бувають види взуття і для чого вони призначені.
Види взуття великого розміру
Взуття можна класифікувати за різними ознаками: призначенням, видом, віком і статтю власника, розміром, матеріалами верху і підошви, висотою підборів, конструкцією тощо.
Взуття великого розміру для повсякденного життяЦе взуття, яке ми носимо щодня - на роботу, на прогулянку, вдома. Воно поділяється на весняно-літнє та осінньо-зимове. Навесні та влітку ми віддаємо перевагу легкому закритому або відкритому взуттю - туфлям, сандаліям. Восени та взимку обираємо закрите утеплене взуття.
Спеціальне взуття великого розміру
Це взуття для особливих умов. Наприклад, виробниче взуття для роботи в певних умовах - у гарячих цехах або на нафтопромислах. Або спортивне взуття - черевики для ковзанів, футбольні бутси, лижні черевики.
Матеріали для взуття великих розмірів
Залежно від призначення взуття вибирають і матеріали для його виготовлення. Для якісного взуття використовують особливо міцні матеріали. Наприклад, натуральна шкіра.
Давайте розберемося в основних типах взуття.
Чоботи великих розмірів
Чоботи - це взуття з високою халявою, яка облягає гомілку й іноді стегно. Вони можуть бути з жорстким задником і підноском або без нього, на низьких або середніх підборах. Наприклад, болотні або рибальські чоботи.
Черевики та напівчоботи великих розмірів
Черевики - це взуття, у якого халява коротша, ніж у чобіт. Вони покривають ногу трохи вище щиколотки. Черевики зазвичай мають шнурівку або застібку для зручності надягання і зняття. Напівчоботи - це щось середнє між черевиками і чобітьми. Вони вищі за черевики, але нижчі за чоботи.
Напівчеревики великого розміру
Напівчеревики - це взуття з укороченими халявами, які не доходять до щиколоток. Вони закривають пальці, бічну і п'яткову частини стопи, а також її тильну частину.
Туфлі великого розміру
Туфлі - це взуття, яке не закриває тильну частину стопи. Вони можуть бути з ременями або без них. Висота п'яткової частини туфлі відповідає висоті напівчеревика.
Кеди великого розміру
Кеди - це тип взуття, який спочатку створювався для занять спортом, але з часом став популярним варіантом повсякденного взуття. Відмінною особливістю кед є підошва, виготовлена з вулканізованої гуми.
На відміну від кросівок та інших видів спортивного взуття, кеди зазвичай легші та простіші у догляді. Вони ідеально підходять для літнього сезону і можуть бути використані як у спортивному, так і в повсякденному стилі.
Кросівки великого розміру
Кросівки - це вид взуття, який спочатку розроблений для занять спортом, як і кеди. Вони зазвичай легкі та зручні, з підошвою з гнучкого матеріалу і верхом, який може бути зроблений з різних матеріалів, включно зі шкірою, замшею, синтетичними і тканинними сіточками.
Інші види взуття
Крім основних видів взуття, є й інші: сандалі, спортивні туфлі, сандалети. Сандалі - це добре вентильоване літнє взуття без устілки та підборів. Спортивні туфлі - це легке відкрите взуття без підкладки та устілки.
Великий розмір взуття
Розмір взуття - це довжина сліду взуття зсередини, виміряна в штихах. Один штих дорівнює 2/3 см або 6,7 мм. Це називається штихмасовою нумерацією. Наприклад 47 розмір = 6,7*47=315 мм або 31,5 см
Повнота взуття
Повнота взуття - це умовна величина, яка характеризує розміри взуття за шириною та обхватом за однієї й тієї самої довжини. Різноманітність повнот дає змогу під час пошиття окремих видів взуття застосовувати колодки більших або менших повнот.
Як вибрати правильний розмір?
Вибір правильного розміру взуття - це ключ до комфорту. Якщо ви знаєте свій розмір у штихах, це допоможе вам швидко знайти відповідну пару. Якщо ні, не турбуйтеся. Ми надаємо докладні інструкції з вимірювання вашої стопи і визначення вашого розміру за посиланням
Підбір повноти
Повнота взуття також відіграє важливу роль у комфорті. Якщо у вас широка стопа, виберіть модель із більшою повнотою. Якщо у вас вузька стопа, виберіть модель із меншою повнотою.
Приклади заготовок для різних видів взуття
Заготовки для Ботинок больших размеров
Заготовки для ботинок могут быть разными: с отрезными задником и носком (фото 2А), с круговой союзкой (фото 2Б), типа “конверт” (когда берцы настрачивают поверх союзки фото 2В), или на резинках.
Фото 2А: Заготовки для черевиків з відрізними задником і носком чоловіче взуття великих розмірів Rosso Avangard Pro Lomerflex Black Crazy BS Детальніше
Фото 2Б Заготовки для черевиків великого розміру з круговою союзкою Rosso Avangard Taiga Ultimate Black Leather BS Детальніше:
Фото 3В Заготовки великого розміру для черевиків типу "конверт", коли берци настрачують поверх союзки Rosso Avangard Whisper 2 All Black Wool BS Детальніше:
Напівчеревики
Заготовки для напівчеревиків великих розмірів бувають двох видів: коли берци підкладено під союзку тип оксфорди фото 4А або накладено на союзку типу дербі, з круговою союзкою і з відрізними деталями фото 4Б.
Фото 4А напівчеревиків великих розмірів, коли берци підкладені під союзку тип оксфорди Rosso Avangard BS Prince Black Crazy Детальніше:
Фото 4Б напівчеревики великих розмірів, коли берци накладено на союзку типу дербі, з круговою союзкою і з відрізними деталями Rosso Avangard Winterprince Poly Z BS Детальніше:
Туфлі, кросівки та кеди
Для кед великих розмірів, кросівок великих розмірів і туфель великих розмірів здебільшого робляться заготовки на кшталт напів-черевиків
Кросівки кеди із заготівлею за типом "конверт" Rosso Avangard Puran Leather BS Взуття великих розмірів чоловічі шкіряні кросівки чорні кеди повсякденні Rosso Avangard Puran Leat
Важливо пам'ятати, що кожен вид взуття вимагає свого підходу при виготовленні.
Різновиди взуття за матеріалами верху
-
Шкіряне: Це взуття, зроблене з натуральної шкіри. Шкіряне взуття буває двох видів: юфтове і хромове. Юфтеве взуття (наприклад, чоботи або черевики) роблять з яловочної, кінської або свинячої юфти. Хромове взуття роблять із м'яких шкір хромового дублення всіх видів.
Кросівки кеди взуття великих розмірів чоловіче чорні Rosso Avangard BS Gushe Black Детальніше:
-
Комбіноване: Це текстильне взуття, в якому є щонайменше чотири деталі зі шкіри: накладні шкіряні шкарпетки, задінки, задні зовнішні ремені та надблочники.
Комбіновані сині кросівки сітка замша літні дихаюче чоловіче взуття великих розмірів Rosso Avangard ReBaKa Blue Set BS, фото 1 Детальніше:
Взуття для великої стопи великого розміру
Для того щоб створити взуття великого розміру, яке ідеально пасує до форми стопи, важливо мати хоча б базові знання про її структуру, форму та розміри.
Головна функція стопи великого розміру - це забезпечення опори для тіла людини та допомога в пересуванні. Ноги з'єднані з тулубом через дві тазові кістки. Кожна з них має внизу западину у формі півкулі, в якій розташована куляста головка стегнової кістки. Скелет стегна складається з однієї стегнової кістки, а скелет гомілки - з двох кісток: великої та малої гомілкової.
Стопа, скелет якої складається з 26 кісток великого розміру, має незалежну рухливість. Форма і конструкція взуття насамперед визначаються особливостями скелета стопи.
Стопа ділиться на три частини: передплюсну (7 кісток), плюсну (5 кісток) і пальці (14 кісток). Кістки передплюсни - це п'яткова, таранна, човноподібна, кубовидна і три клиноподібні. П'ять кісток плесни являють собою п'ять довгих трубчастих кісток.
Передплюсна і плюсна утворюють пружне склепіння, яке підтримується м'язами і зв'язками. Завдяки цьому склепінню стопа має певну еластичність.
П'ять пальців стопи складаються з 14 фаланг. Кожен палець складається з трьох фаланг - основної, середньої та нігтьової, за винятком великого пальця, у якого є тільки дві фаланги - основна та нігтьова.
Усі кістки стопи покриті м'язами, які прикріплені до кісток за допомогою сухожиль. Основна властивість тканини, з якої складаються м'язи, - це здатність до скорочення.
Завдяки спільній роботі суглобів стопи, м'язів, сухожиль і зв'язок відбувається робота стопи.
Функції шкіри стопи - захист від зовнішніх впливів, участь у регулюванні тепла та обміну речовин, а також у сприйнятті різноманітних подразників довкілля.
Мал. 25. Основні розпізнавальні (анатомічні) точки стопи: I - передня точка стопи; 2 - точка внутрішнього плюсно-фаланговогр зчленування; 3 - центр внутрішньої щиколотки; 4 - центр п'яти (умовно позначений зверху стопи); 5 - задня точка стопи; 6 - центр зовнішньої щиколотки; 7 - точка згину стопи; 8 - точка зовнішнього плюснофалангового зчленування; 9 - точка кінця мізинця
Стопа великого розміру та її вимірювання
Кістковий скелет, м'язи та шкіра визначають форму та розміри стопи. Із зовнішнього боку стопа має ключові точки, які слугують орієнтирами під час вимірювання.
Кісточки - це потовщення гомілкових кісток, які виступають по обидва боки гомілковостопного суглоба. Внутрішня щиколотка утворюється великою гомілковою кісткою, а зовнішня - малою гомілковою кісткою. Кісточки добре видно на стопі.
П'ятка - це задня частина стопи, вкрита знизу товстою і пружною жировою подушкою. Трохи вище щиколоток розташоване найвужче місце гомілки, а ще вище - найширше місце гомілки, або литка.
Основні розмірні характеристики стопи включають:
-
Довжина стопи - відстань від найдальшої точки стопи до п'яти.
-
Ширина стопи - вимірюється за перетинами, проведеними через певні точки на стопі.
-
Ширина п'яти - вимірюється за перерізом, проведеним через найширшу частину п'яти.
-
Ширина опори стопи - вимірюється на відбитку за тими самими перетинами, що й ширина стопи.
-
Обхват у плюсно-фаланговому зчленуванні - периметр перерізу, що проходить через голівку великого пальця.
-
Обхват у найширшому місці стопи - периметр перерізу, що проходить через точку зовнішнього краю стопи, яка найбільше виступає.
-
Обхват стопи - периметр перерізу, що проходить через точку на тильній частині стопи, розташовану на середині довжини стопи.
-
Обхват через п'яту і згин - периметр перерізу, що проходить через певну точку на п'яті.
-
Обхват по виростках - периметр перерізу, що проходить через точки найбільших опуклостей виростків.
-
Обхват над виростками - периметр перерізу, що проходить у найбільш вузькому місці гомілки над виростками.
Поширені проблеми зі стопами великих рорзмірів: що потрібно знати?
Плоскостопість:
-
Виникає, коли м'язи стопи слабшають, і вона втрачає свою природну арку.
-
Причини: носіння важкого, робота стоя, слабкість м'язів.
-
Симптоми: біль у стопі, втома, набряки.
-
Лікування: ортопедичне взуття, супінатори, вправи для зміцнення м'язів.
Молоткоподібні пальці:
-
Виникають, коли пальці стопи згинаються в суглобах, подібно до молотка.
-
Причини: носіння короткого або тісного взуття непідходящого розміру.
-
Симптоми: біль, натирання, мозолі.
-
Лікування: ортопедичне взуття, спеціальні вправи, хірургічне втручання (у крайніх випадках).
Омозолелості та мозолі при носінні взуття невідповідного розміру:
-
Омозолелості - це огрубіння шкіри, що виникають через тертя.
-
Мозолі - це тверді, болючі нарости, що з'являються внаслідок тиску.
-
Причини: носіння незручного взуття, діяльність, пов'язана з тертям.
-
Лікування: пом'якшувальні креми, спеціальні накладки, видалення мозолів у педикюрному кабінеті, носіння взуття більшого розміру.
Потертості:
-
Неглибокі пошкодження шкіри, що виникають через тертя.
-
Причини: носіння нового або незручного взуття.
-
Симптоми: почервоніння, біль, печіння.
-
Лікування: обробка антисептиком, заклеювання бактерицидним пластиром.
Гіпергідроз:
-
Надмірне потовиділення стоп.
-
Причини: генетика, стреси, деякі захворювання.
-
Симптоми: неприємний запах, мокрі стопи, пошкодження шкіри.
-
Лікування: спеціальні дезодоранти, ванночки, медикаментозне лікування (у складних випадках).
Відхилення великого пальця:
-
Викривлення, при якому палець випинається назовні.
-
Причини: носіння вузького взуття з високим каблуком.
-
Симптоми: біль, натирання, мозолі.
-
Лікування: ортопедичне взуття, спеціальні вправи, хірургічне втручання (у крайніх випадках).
Пам'ятаймо:
-
Зручне взуття - запорука здоров'я ваших стоп
-
При виникненні будь-яких проблем звертайтеся до ортопеда або подолога.
-
Не ігноруйте симптоми, адже запущені проблеми зі стопами можуть призвести до серйозних наслідків.
-
Купуємо взуття великого розміру
Колодки великих розмірів: все, що вам потрібно знати
Що таке колодки?
Колодки - це дерев'яні форми, які використовуються для виготовлення та підтримки форми взуття. Їх виготовляють з різних порід деревини, таких як граб, бук, клен і береза.
Чому колодки великих розмірів важливі?
Колодки мають вирішальне значення для правильної посадки та комфорту взуття великих розмірів. Вони забезпечують:
-
Необхідну форму: колодки формують взуття під час виробництва, гарантуючи, що воно буде відповідати вашій стопі великиго розміру.
-
Підтримку: колодки допомагають зберегти форму взуття великого розміру під час носіння, запобігаючи його деформації.
-
Зручність: правильно підібрані колодки забезпечують комфортне носіння взуття великих розмірів протягом дня.
Які бувають колодки?
Колодки бувають різних типів, залежно від:
-
Матеріалу: найпоширеніші колодки з деревини, але також існують пластикові та металеві.
-
Призначення: колодки для чоловічого, жіночого взуття великого розміру.
-
Розміру повноти: колодки випускаються в широкому діапазоні розмірів повноти, щоб відповідати різним розмірам стоп.
Як підібрати правильну колодку великого розміру?
При виборі колодок важливо врахувати:
-
Ваш розмір стопи: колодки повинні бути точно вашого розміру або краще трохи с запасом.
-
Повноту вашої стопи: колодки повинні відповідати повноті вашої стопи.
-
Тип взуття: колодки для різних типів взуття мають різні особливості, наприклад під мокасини чи черевики.
Пам'ятаймо: правильно підібрані колодки для взуття великого розміру допоможуть вам зберегти здоров'я ваших стоп і зробити ваше взуття більш комфортним
Як підібрати велике взуття за розміром?
Довжина колодки
-
Довжина колодки - це довжина стопи плюс припуск.
-
Припуск залежить від виду та роду взуття.
-
Наприклад, для черевиків чоловічих припуск становить 12 мм.
-
Тобто, якщо довжина вашої стопи 308 мм, то довжина колодки для черевиків буде 308 + 12 = 380 мм.
Штихмасова система нумерації
-
Взуття та колодки нумеруються за штихмасовою системою.
-
Різниця в довжині сліду взуття двох суміжних розмірів становить 1 штих - 7 мм.
-
Наприклад, довжина сліду взуття 48 розміру буде на 1 штих менше, ніж довжина сліду взуття 49 розміру.
Повнота взуття
-
Повнота взуття характеризується окружністю пучків.
-
Різниця в окружності пучків для суміжних повнот одного розміру становить 5 мм.
-
Різниця в окружності пучків для суміжних розмірів однієї повноти становить 4 мм.
-
Наприклад, повнота 5 для взуття 38 розміру відповідає окружності в пучках 219 мм.
-
Повнота 6 того ж розміру буде 224 мм, повнота 7 - 229 мм, а повнота 8 - 234 мм.
Як підібрати взуття за розміром?
-
Виміряйте довжину вашої стопи.
-
Додайте до довжини стопи припуск, який залежить від виду та роду взуття.
-
Визначте свою повноту за окружністю пучків.
-
Виберіть взуття потрібного розміру та повноти.
Приклад як підібрати взуття за розміром:
-
Довжина вашої стопи 308 мм.
-
Припуск для черевиків чоловічих становить 12 мм.
-
Довжина колодки для черевиків буде 308 + 12 = 380 мм.
-
Ваша окружність пучків 254 мм.
-
Вам підійдуть черевики 48 розміру повноти 6.
Пам'ятаймо:
-
Взуття меликих розмірів повинне сидіти зручно, не тиснути і не бовтатися.
-
Перед використанням взуття на вулиці рекомендується його приміряти вдома, пройтись 5 хв щоб зрозуміти чи підходить взуття великих розмірів для повсякденного використання.
З досліджень Ю. П. Зибіна випливає, що взуття, виготовлене за гіпосвим зліпком, яка точно відображає форму стопи, є непридатним для носіння. Причиною цього є те, що довжина колодки може бути надто мала, а поперечні розміри - занадто великі, що не лише ускладнює носіння, але й може призводити до пошкодження стопи.
У своїх дослідженнях Зибін вказує на ряд факторів, які впливають на форму колодки порівняно з формою стопи. Ці фактори включають:
-
Призначення взуття та умови його носіння.
-
Вид взуття та конструкція верху і низу.
-
Естетичні вимоги споживачів (мода).
-
Властивості матеріалів, з яких виготовляють взуття.
-
Анатомо-фізіологічні та механічні вимоги, пов'язані з будовою, функціями і роботою стопи.
Метрична система нумерації взуття великих розмірів
Ви, напевно, помітили, що все більше виробників використовують метричну систему нумерації. Що це означає для вас, наших клієнтів?
Що таке метрична система нумерації?
Метрична система нумерації взуття - це система, де основною одиницею виміру є сантиметр. Номер взуття відповідає довжині стопи, для якої воно призначене. Це означає, що вибір взуття великих розмірів стає простішим і зручнішим.
Використання штихмасової системи в взуттєвій промисловості не є виправданим. Під час вимірювання стопи, моделювання верху взуття і проектування деталей низу ми використовуємо метричну систему. Тому нумерація взуття за штихмасовою системою є по суті умовною.
У метричній системі, щоб зберегти пропорційність форми взуття для всіх розмірів, ми використовуємо певні інтервали між сусідніми розмірами. Наприклад, інтервал за шириною устілки в пучках становить 1,0 мм, а за шириною устілки в п’яті - 0,75 мм.
Це означає, що ви можете бути впевнені, що взуття, яке ви купуєте, буде вам підходити. Ви не повинні гадати або переводити розміри з однієї системи в іншу. Просто виміряйте свою стопу в сантиметрах і виберіть відповідний розмір
Ми в Badden.com.ua прагнемо зробити ваш вибір взуття максимально простим і зручним. Ми віримо, що метрична система нумерації - це крок у правильному напрямку. Якщо у вас є питання або вам потрібна допомога з вибором розміру, ми завжди готові допомогти
Пам’ятайте, важливо не тільки купити взуття, але й відчути комфорт від його носіння. З метричною системою нумерації це стає простіше. Будьте впевнені в своєму виборі і насолоджуйтесь комфортом кожного кроку з Badden.com.ua
Штихмасова система, розмір | Метрична система, см |
37 | 24.5 |
38 | 25 |
39 | 25.5 |
40 | 26 |
41 | 26.5 |
42 | 27 |
43 | 27,5 |
44 | 28.5 |
Ця таблиця демонструє відповідність між номерами взуття в штихмасовій системі та метричній системі. Наприклад, якщо жіноче взуття має 44 розмір за штихмасовою системою, то відповідним номером у метричній системі буде 28.5.
Основні типи колодок великих розмірів
-
Виробничі колодки для взуття великих розмірів: Ці колодки використовуються під час виробництва взуття. Вони поділяються на два види:
-
Затяжні колодки: Вони використовуються для формування заготовок взуття. Завдяки зусиллям, що діють ззовні, взуття набуває форми і розмірів затяжної колодки.
-
Допоміжні колодки: Ці колодки використовуються для оздоблення, прасування та розпрасування взуття.
-
-
Невиробничі колодки: Ці колодки не використовуються в процесі виробництва взуття.
Різновиди затяжних колодок
Залежно від способу затягування, затяжні колодки можуть бути наступних видів:
-
Колодки для глухої затяжки: Вони мають металеву пластину завтовшки 1,5 мм, яка прикріплена до колодки шурупами або цвяхами. Ці колодки використовуються для скріплення заготовки з устілкою.
-
Колодки для рантової, клейової та напівсандальної затяжок: У цих колодок металева пластина тієї ж товщини знаходиться лише в п’ятковій частині.
-
Колодки для затягування взуття парко (безстьолкового) і сандалій: Ці колодки не мають залізних пластин і клина.
-
Кустарні колодки: Ці колодки не мають металевої пластини і фурнітури.
Допоміжні колодки
Допоміжні колодки використовуються після зняття взуття з затяжних колодок для полегшення виконання подальших виробничих операцій і збереження форми взуття. Вони включають:
-
Прасувальні колодки: Вони використовуються для розгладження прикріпленої до взуття підошви.
-
Оздоблювальні колодки: Ці колодки використовуються, якщо встановлена методика виробництва не дає змоги довести обробку взуття на затяжних колодках до кінця.
Колодки: просто і зрозуміло
Колодки - це основа для взуття. Вони бувають різних видів і форм, але всі вони мають своє призначення і особливості. Давайте розберемося, які вони бувають.
Види колодок
-
Колодки з клином. Це найпростіший вид колодок. Вони мають клин, який допомагає формувати взуття.
-
Колодки без клина. Ці колодки використовуються для виготовлення сандалій, прасувальних та оздоблювальних виробів.
-
Зчленовані колодки. Ці колодки складаються з кількох частин, які можна роз’єднати. Це дозволяє зручно знімати взуття з колодки.
-
Розсувні колодки. Ці колодки можна розсунути, що дозволяє змінювати їх розмір.
Переваги зчленованих колодок
Зчленовані колодки мають переваги перед колодками з випиляним клином. Вони більш зручні для використання, оскільки дозволяють легко знімати взуття з колодки. Крім того, вони мають різні лінії суміщення частин, напрямки переміщення та конструкції механізмів.
Розсувні колодки
Розсувні колодки мають спрощену конструкцію. Вони складаються з п’яткової і передньої частин, які з’єднуються за допомогою двох горизонтально розташованих металевих стрижнів. Ці стрижні жорстко закріплені в п’ятковій частині колодки, а іншим кінцем вони входять у горизонтальні пази передньої частини. За допомогою вертикального ексцентрикового пальця, який проходить через обидві частини, вони можуть змикатися або розсуватися. Таким чином, довжина колодки може зменшуватися або збільшуватися.
Вплив виду взуття на форму колодки
Вид взуття значно впливає на форму п’яткової частини колодки. Наприклад, колодки для чобіт мають найбільшу ширину у верхній частині, що забезпечує вільний рух п’яти стопи. У колодці для туфель верхня частина п’яти має найменшу ширину, інакше взуття буде звалюватися зі стопи. Колодки для черевиків і напівчеревиків також відрізняються між собою шириною верхньої площадки.
Стандартизація колодок
В промисловості відомо багато зчленованих (роз’ємних) колодок різних конструкцій, але всі вони мають єдину форму п’яткової частини. Це дозволяє уніфікувати форму і розміри задньої частини колодок. Крім того, широке застосування у взутті масового виробництва формованих задників також призвело до необхідності встановлення єдиної форми п’яткової частини колодок різних фасонів у межах одного і того ж роду, виду взуття і висоти каблука.
Інновації в виготовленні колодок для взуття великих розмірів
Колодки з клеєної деревини
Колодочнокаблучні фабрики пропонують виготовляти колодки з клеєної деревини. Це дозволяє раціональніше використовувати деревину і отримувати колодки кращої якості. Проте, колодки з деревини мають істотні недоліки: вони не дуже довго служать, а їх розміри можуть змінюватися в залежності від умов зберігання та експлуатації.
Колодки з пластичних мас і легких сплавів
Окремі взуттєві фабрики і науково-дослідні установи досліджують можливість використання колодок з пластичних мас і легких сплавів. Вони також розглядають можливість використання металевих пустотіло-сітчастих колодок.
Колодки з пластику ТЛК-Е
Було виготовлено дослідну партію взуттєвих колодок з пластику ТЛК-Е. Випробування показали, що такі колодки можуть замінити дерев’яні колодки. Однак, вміст у складі пластику компонентів, що розчиняються в ацетоні, обмежує сферу застосування цих колодок.
Колодки з капрону
Було розроблено просту і раціональну технологію виготовлення взуттєвих колодок з капрону. Ці колодки складаються з дерев’яного вкладиша, капронової оболонки і металевої фурнітури. Вони виготовляються методом пресування на звичайних ливарних машинах. Колодки з капроновою оболонкою стійкі до впливів зовнішнього середовища, агресивних кислот, лугів і розчинників, що використовуються у взуттєвому виробництві. Вони не піддаються деформації і є міцнішими.
Металеві колодки з легких сплавів
Є деякий досвід у використанні металевих колодок з легких сплавів. Вони мають ряд переваг: простота виготовлення, сталість форми і велика міцність. Ці колодки особливо корисні при роботі з розсувними колодками. Тривалість експлуатації металевих колодок значно більша, ніж у дерев’яних. Крім того, метал колодок старого фасону можна використовувати знову при виготовленні нових колодок.
Металеві пустотіло-сітчасті колодки
Для глухої затяжки використовували металеві пустотіло-сітчасті колодки. Вони сприяють скороченню тривалості сушіння задників, оскільки волога видаляється не тільки через верхній шкіряний матеріал, але і безпосередньо через отвори в колодках.
Колодки - це важливий елемент в процесі виготовлення взуття. Вони допомагають формувати взуття, забезпечують його комфорт і довговічність. Вибір правильної колодки - це ключ до створення якісного взуття.
Про частинини взуття та вимоги доних ви зможете ознайомитись у 2 частині статті
(Стаття доповнюється)
- Простими словами про виробництво взуття великого розміру 3 частина.У цих серіях статей ми розповімо вам про те, як роблять взуття великих розмірів. Ми даємо коротку інформацію про стопу, колодку і взуття великого розміру. Як розкроюють матеріали на деталі взуття. Ми говоримо про вимоги до матеріалів, які особливості є у кожного виду матеріалу. Ми розбираємо питання складання та визначення якості готового взуття великого розміру.Повна версія статті
- Простими словами про виробництво взуття великого розміру 2 частина. У цих серіях статей ми розповімо вам про те, як роблять взуття великих розмірів. Ми даємо коротку інформацію про стопу, колодку і взуття великого розміру. Як розкроюють матеріали на деталі взуття. Ми говоримо про вимоги до матеріалів, які особливості є у кожного виду матеріалу. Ми розбираємо питання складання та визначення якості готового взуття великого розміру.Повна версія статті